Özegen'den Patatese Teşvik Müjdesi

09-03-2016
Özegen'den Patatese Teşvik Müjdesi

.

Patates üreticilerinin umutla beklediği destek çıktı. Müjde,  TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen 'den geldi.

Uzun süredir patatese destek çıkarabilmek için mesai yapan Özegen Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşerek patates üreticisini sevindiren desteğin çıkarılmasını sağladı. Dünya Ticaret Örgütü anlaşmaları çerçevesinde patateste yaşanan arz-talep sıkıntılarını gidermek için Patateste destek çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan  TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen:  "Bugün Sayın Başbakanımız  Ahmet Davutoğlu ile görüşme gerçekleştirdik, patatesin ve çiftçimizin durumunu ilettik.

 Son haftalarda bütçe görüşmelerinde çiftçimizin sıkıntılarını gidermek için var gücümüzle çalıştık. Özellikle son günlerde en büyük sıkıntı olan patatesi düze çıkarmanın formülleri üzerinde durduk , Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun talimatı ile Gıda, Tarım ve Ekonomi Bakanımız Faruk Çelik ve Ekonomi Bakanımız Mustafa Elitaş'ın desteği ile gereken yapılmıştır.  Niğdeli  çiftçimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

loading...
Etiketler : Özegen'den - Patatese - Teşvik - Müjdesi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE