loading...

Şizofrenler ‘Ben de Varım’ Dedi

14-07-2017
Şizofrenler ‘Ben de Varım’ Dedi

.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde şizofren tedavisi gören 25 hastadan oluşan tiyatro grubunun gösterisi büyük beğeni topladı.

Niğde Kültür ve Sanat etkinliklerinin 1.si gerçekleştirildi. Etkinliklerin ilk gününde Türk Halk Müziği konseri yer alırken, ikinci günde sahnelenen tiyatro oyunu hem konusu, hem de oyuncularıyla dikkat çekti.

Niğde Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Meral Bıyık’ın davetlisi olarak doktorlarıyla birlikte İlimize gelen 25 şizofren hasta, etkinlikler çerçevesinde bir tiyatro oyunu sergiledi. Aksaray Toplum ruh Sağlığı Psikiyatri Bölümünde tedavi gören 25 hastanın oluşturduğu tiyatro grubu, sahneledikleri iki bölümlük ‘Ben de Varım’ adlı tiyatro oyunuyla büyük beğeni topladı. Bölüm Doktoru Psikiyatr Basri Köylü yönetimindeki 25 kişilik tiyatro grubu, Niğde 1. Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür Merkezinde sahne aldı. Yaklaşık iki saat süren oyunun ardından tiyatro ekibine çiçek veren Niğde Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Meral Bıyık, etkinlikleri geleneksel hale getirerek her yıl gerçekleştireceklerini söyledi. 

loading...
Etiketler : Şizofrenler - ‘Ben - de - Varım’ - Dedi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE