TARLASINDA DEV KABAKLAR YETİŞTİRDİ

11-10-2017
TARLASINDA DEV KABAKLAR YETİŞTİRDİ

.

Niğde merkezde 64 yaşındaki bir çiftçinin tarlasında yetiştirdiği 40-50 kilogram ağırlığındaki dev bal kabakları, görenleri şaşırtıyor.
 
Niğde merkez yaşayan 4 çocuk babası 64 yaşındaki Niyazi Vural, ilerleyen yaşına rağmen tarlasını eşiyle işliyor.Vural 2 dönümlük tarlasında yetiştirdiği, en küçüğü 10, en büyüğü 50 kilogram olan kabaklar görenlerin ilgisini çekiyor.
 
Vural Türkiye Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, kabakların ekiminde fenni gübre kullanmadığını söyledi. Kabaklara ayrı bir özen gösterdiğini anlatan Vural, "Tohumunu ise özel olarak getirdim, ekiminde koyun gübresi kullandım, suyunu zamanında verdim. Tarlada yaklaşık 1 ton kabak bulunmaktadır. Bu kabakların büyüklüğü 10 ila 50 kilogram arasında değişiyor. Özellikle 6 tane bal kabağının her biri 40 ila 50 kilogram" diye konuştu.
 
Büyük kabak yetiştirmenin kendisinde tutku haline geldiğini dile getiren Vural, "2014 yılında 65 kilogramlık bir kabak yetiştirmiştim. O kabağı da 200 liraya satmıştım. Büyük kabak yetiştirmek beni çok mutlu ediyor. İnşallah daha büyük kabaklar yetiştirmek için elimden geleni yapacağım" dedi.
Foto:Haber Hüseyin Gökdemir
loading...
Etiketler : TARLASINDA - DEV - KABAKLAR - YETİŞTİRDİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE