TÜGVA NİĞDE ŞUBESİ KUDÜS'E SAHİP ÇIKTI!

06-12-2017
.

.

TÜRKİYE’NİN GENÇLİĞİNİN SÖMÜRGE DÜZENİNE KARŞI BİLDİRİSİDİR

Türkiye Gençlik Vakfı Niğde şubesi zulme sessiz kalan şeytandır dedi!

TÜGVA Niğde şubesi öğle namazında Niğde halkıyla buluşarak, Kudüs’te yapılan zulme sessiz kalmayarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

TÜGVA Niğde şubesi temsilcisi Burak YAŞAR şu sözlere yer verdi;

“AZİZ MİLLETİMİZ,

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,

Her geçen gün, İslam coğrafyası, küresel sömürü düzeninin kıskacında, kan gölüne çevrilmektedir. Dün, kendini, muasır medeniyetler seviyesinde gören, avrupa’nın merkezinde, Bosna’da yaşanan soykırım, hafızalarımızda taze iken; Suriye’de, her gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan’da, kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilip soykırım yapılırken; milyonlarca insan, yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Silahların menşei, dünyanın kan emici vampirleri olan, sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep, savunmasız Müslümanlar olduğu, açık bir şekilde görülmektedir.

Aziz Milletimiz,

Değerli Basın Mensupları,

Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip, topraklarımıza  el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak, siyonizmin bu devirdeki, kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla, ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü, işgalci İsraillilerin, Siyonist emelleri doğrultusunda, başkent ilan etme cür’etinde bulunmuşlardır. 

İlk kıblemizin bulunduğu Filistin, 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde, adım adım işgal altına alınmıştır. TVlerde naklen, Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde, cami avlusunda katledilirken, bunu yapan işgalci güruhu, "şımarık"lıkla nitelendirip, şirin göstermeyi, alçaklık olarak nitelendiriyoruz.

İslam’ın ilk kıblesinde dahi, ezan-ı Muhammedî’nin yasaklanması; son olarak da, Kudüs’ün, işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş, bir eşkıya ordusuna karşı, dik duruşun bir Müslüman için, namus meselesi olduğunu tüm İslâm âlemine hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam'ı reel politik kaygılardan arınarak, amerikadan, israilden değil Allah'tan korkmaya ve O'na (cc) teslim olmaya çağırıyoruz. Artık, ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin'in özgürlüğüne kavuşması, aynı çizgiye gelmiştir.

Tüm dünya üzerindeki Müslüman topraklarının, 3 asırdır zengin yeraltı ve yer üstü kaynakları sömürülürken; kan akan coğrafyalarındaki tetiği sıkan elin, aynı gücü arkasına aldığını çok iyi biliyoruz. Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak, kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin, dünyadaki bütün bu düzensizliğin, müsebbibi olarak görüyoruz.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da, Hakkın daveti ezan susturulmaya çalışılırken; avluda savunmasız erkek ve kadın kardeşlerimiz şehit edilirken, bu mezalimi dillendirmenin dahi antisemitizm olarak yaftalanması, güçlünün haklı olduğu, çarpık, uluslararası hukuk ve siyaset sisteminin sonucudur. Müslümanlar, hunharca katledildiğinde sessiz kalan, güçlünün, haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sisteminin ve onun ikiyüzlü maşalarını reddediyoruz.

Filistin’de, Suriye’de, Mora’da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da, Arakan’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken, terör ve İslam dininin aynı cümlede zikredilmesinin, vahşi ve saldırgan bir medeniyetin kullandığı, bir algı aracı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki;

Türkiye, tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla, engellenmek istense de, din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin, tüm mazlumların hakkını savunmaya, daha gür sesle devam edecektir.

Kendilerini, dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanları da kölesi olarak gören; kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz.

Şu açıkça bilinmelidir ki;

Newyork’un, 1 gece aydınlanması için, tüm gönül coğrafyamızı ateşe atanlar; Kudüs’ümüzün 1 anlık karanlığa bürünmesinin sonuçları çok ağır ödeyeceksiniz.

Tarih bize göstermiştir ki; TEEDOR HERZILIN rüyasıyla hareket edenler,  bu çağın Selahattinlerini, Abdülhamidlerini hesaba katmazlarsa, acı bir kâbusa uyanacaklardır.

Şimdi,

İslam coğrafyası üzerinde, yeni üretilen silahların  tatbikatının yapılmasına göz yuman, kimseye hesap verme gereği duymadan çocukları öldürülen, kadınlarının namuslarına tecavüz edilen, İlk kıblesine el uzatılan, İslam Dünyasının mensuplarına sesleniyoruz;

Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize, ümmetin mes’elelerine sağır, dilsiz kalacak; görmezden geleceksiniz?

Filistin dar bir coğrafyada bulunan, bir takım insanların mes’elesi değil; tüm İslam âleminin namusudur.

Celladından diz çöküp, af dileme gafletinden kurtulunuz!

Dünya var oldukça, yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir.

Eyyy İman edenler!

Hangi düşünce ve güç dengesi, sizi Allah (cc) yolunda mücadele etmekten, Hakkı müdafaa etmekten alıkoyuyorsa, bilin ki, bu Allah’ın razı olduğu bir şey değildir!

Bir gün, ateş çemberi, sizi de içerisine almadan harekete geçiniz!

Irk, meşrep ve mezhep taassubiyetini bir kenara bırakıp,

Siz Eyyy Müslümanlar Allah yolunda birleşiniz.” Dedi.

loading...
Etiketler : TÜGVA - NİĞDE - ŞUBESİ - KUDÜS'E - SAHİP - ÇIKTI! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE