Tünel Projesinin devamı gelsin

12-01-2018
.

.

Niğde trafiğini rahatlatacak olan Tünel Projesinin biran önce başlayarak Niğde’de keşmekeş olan Trafik sorununun ortadan kalkması için tünel projesinin hayata geçirilmesini isteniyor.

Niğde Eski Belediye Başkanı Faruk Akdoğan zamanında başlatılan ve Niğde’nin trafik sorununu çözecek olan Tünel Projesinin durduruldu veya ihalesinin iptal edildiği ile ilgili kamuoyundaki söylentiler üzerine Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Tünel projesinin iptal edilip edilmediğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Vali Konağı yokuşundan girerek Kayardı tarafından çıkacak Tünel projesinin durdurulduğu iddiaları üzerine yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Tünel projesi o zaman ki başkanımız Sayın Faruk Akdoğan Bey tünel projesini hazırlarken ekibimize hastaneye kadar olacak kısmında bir çalışma yapın diyerek proje böyle üretildi. Ama sit alanından devlet hastanesine kadar gidecek yol konusu viyadüklü mü olsun veya nasıl olsun diye muallakta kalındı. Bu projeye çıkıldı. Halkımız tünel projesi denildi mi tünelden çıktımı doğruca hastaneye gidilecek diye düşünüyor. Ama bu proje ihaleye çıkılacak proje sadece 400 metre tünelin çıkışına olup geri Fertek yoluna doğru dönülüp gelinecek.  Şimdi biz bu projeyi hastaneye kadar. Yani askerlik şubesinin oradan girip hastaneye kadar gidecek şekilde mükemmel bir proje yapalım dedik. İhaleyi geri çekelim tünel projesini bütünleştirelim tekrar çıkalım diye düşündük” dedi.

Niğde Eski Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Vali Konağı yokuşundan girerek Kayardı tarafından çıkacak Tünel projesi kapsamında kamulaştırma çalışmaları bitti. Kamulaştırma kararında 35 daire ve 1 tane de 7 hisseli arsa bulunuyordu. Arsanın ve 33 daire kamulaştırma işlemleri tamamlandı. 33 daire ve arsanın bedelleri mülk sahiplerine ödendi. Şuanda kamulaştırma kararımızın içerisinde bulunan 2 daire bulunuyor. Bu daire sahipleri de yurt dışında olmaları hasebiyle Ağustos ayının başında imzaları alınmış olacak ve tapu devirlerini gerçekleştirmiş olacak. Kamulaştırma işlemlerimiz ağustos ayının sonuna kadar tamamlanmış olacak ve Ağustos ayı sonrası ihale işlemlerini başlatıp Eylül ayının sonları itibariyle de Tünelin İhalesi yapılmış olacak. Tünelin yapıp teslim edilmesi toplam 300 gün. Yani 2018 yılı Eylül ayı itibariyle burayı ulaşıma açmayı planlıyoruz” demişti.

loading...
Etiketler : Tünel - Projesinin - devamı - gelsin -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE