loading...

Ulukışla 200 Kişilik Öğrenci Yurduna Kavuştu

10-01-2017
Ulukışla 200 Kişilik Öğrenci Yurduna Kavuştu

.

Niğde’nin Ulukışla ilçesine yapımına 2016 yılında başlanan Yüksek Öğrenim Kurumu Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı tamamlandı.

Niğde Ulukışla ilçesinde yapımı 2016 yılında başlayan ve bir yıllık sürede tamamlanan Kız Öğrenci yurdu ile ilgili olarak açıklama yapan İlçe Belediye Başkanı Ali Uğurlu, İlçede öğrenim gören öğrencilerin en önemli ihtiyaçlarının başında gelen yurt sorunun yapılan yeni yurt ile sona ereceğini belirterek; “ Uzun uğraşlarımız sonucunda Ulukışla İlçemiz de yapımı tamamlanan 200 kişilik öğrenci yurdunun yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Kurumuna devredilmiştir. Göreve geldiğimiz günden bu güne ısrarla uğraştığımız, yapımı için azami gayret gösterdiğimiz Üniversitemiz kız öğrencilerinin barınacağı yurt tamamlanmıştır. İlçemize bu yurdun yapılması için çaba harcayan, başta valimiz, milletvekillerimiz ve emeği geçenlere ilçemiz halkı adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Ulukışla Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu 3 Milyon 500 bin TL mal oldu, en kısa sürede öğrencilerin hizmetine sunulacağı belirtildi.

loading...
Etiketler : Ulukışla - 200 - Kişilik - Öğrenci - Yurduna - Kavuştu -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE