Üniversitede, 'Sıfır Atık Yönetim Sistemi' Faaliyetlerine Başladı

19-10-2018
.

.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ve Niğde’deki tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında da uygulamaya geçen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Sıfır Atık Yönetim Sisteminin sağlıklı ve etkin bir şekilde kurulması, uygulanması ve izlenebilmesi için faaliyetlere başlandı.

Yapılan faaliyetler kapsamında  Sıfır Atık Yönetim Sisteminin kurulması için “Sıfır Atık Yönetim Sistemi Genel Koordinatörlük” birimi oluşturuldu. Genel Koordinatör Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliğinden Dr. Öğretim Üyesi Çağdaş Gönen, Genel Koordinatör Yardımcısı Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliğinden Doç. Dr. Ece Ümmü Deveci ve sekretarya görevi için Rektörlük Biriminden Z. Arzu Tuğrul görevlendirildi.

Sıfır Atık Yönetim Sisteminin sağlıklı işleyebilmesi için oluşturulan Sıfır Atık Yönetim Sistemi Koordinasyon Birimi Başkanlığında “Sıfır Atık Yönetim Sistemi”’nin kurulmasında görev alacak, sonrasında uygulanması ve izlenebilmesi için gerekli faaliyetleri takip edecek ve raporlayacak 24 adet “Alt Komisyon” oluşturuldu.

Ayrıca; Üniversitede Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Niğde İl Müdürlüğü Atık Dairesinden Şube Müdürü Yasemin Demirörs’ün katılımı ve desteği ile Üniversitenin Sıfır Atık Genel Koordinatörlüğü tarafından Sıfır Atık Yönetim Sistemi Alt Komisyonlarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda; Yasemin Demirörs tarafından Türkiye’de Sıfır Atık Projesi uygulamaları ve önemi hakkında bilgi verilirken, Dr. Öğr. Üyesi Çağdaş Gönen tarafından Sıfır Atık Yönetim Sisteminin üniversitemizdeki kurulumu için belirlenen takvim, iş planı, mevcut durum ve eğitimler hakkında bilgiler verildi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE