Vatandaş Sokak Köpeklerinden Şikâyetçi

30-10-2020
.

.

Niğde’de sürü halinde gezen ve vatandaşlara korku salan sokak köpeklerin toplanmasını istiyorlar.

Niğde merkezde son günlerde, sokaklarda dolaşan başıboş köpeklerin sayısında artış gözlemlenirken, sokak ve mahalle aralarına dağılan başıboş köpeklere vatandaşlardan tepki yağıyor. Her cadde ve sokakta sürü halindeki köpeklerle karşılaşan vatandaşlar,  neye uğradığının şaşkınlığı ve köpeklerin korkusuyla yetkililerin görevlerini yerine getirmelerini istedi.

Vatandaş tedirgin Oluyor

Niğde’de sürü halinde gezen köpekler insanları korkuturken, her mahalleye yayılan köpeklerin havlaması yüzünden gecede insanlar uyuyamıyor. Niğde’de mahalle aralarında gece gündüz dolaşan sokak köpekleri sabah işe gitmek isteyen vatandaşları tedirgin ediyor. Vatandaşlar gün geçtikçe fazlalaşan sokak köpekleri için herhangi bir çözüm bulunmadığından yakınırken, sokak köpekleri Niğde’nin dört bir yanında sürüler halinde görülüyor.

Başka Bölgelerden Bırakıyorlar

Köpeklerin bir çoğunun küpeli ve başka yerlerden bu bölgelere bırakıldığını iddia eden vatandaşlar gruplar halinde gezen köpekler, görenleri korkutuyor. Sadece il merkezinde değil, mahallelerde de sürüler halinde gezen köpekler yüzünden çocuklar sokaklarda oynayamaz hale geldi, insanların köpekler yüzünden rahat rahat gezemez olduğunu ifade ettiler.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE