Yolda Yaralı Bulunan Kartal Koruma Altına Alındı

20-11-2017
.

.

Niğde Nevşehir yolu üzerinde Yusuf Akbel isimli Tır şoförü tarafından bulunan yaralı kartal, Doğa Koruma Müdürlüğü yetkililerine verilerek tedavi altına alındı.


Nevşehir ilinden Niğde’ye  doğru seyir eden  Tır sürücüsü Yusuf Akbel  isimli bir vatandaş, Yeşilgölcük yolu üzerinde hareketsiz halde  yatan kartalı fark etti. Arabasını durdurup hayvanın yanına gittiğinde kartalın yaralı olduğunu fark eden Akbel, yaralı hayvanı aracına alarak Niğde’ye doğru hareket etti ve Doğa koruma ve Milli Parklar şube müdürlüğü yetkililerine haber verdi. Yol güzergahında  Niğde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleriyle buluşan Akbel, kartalı yolda hareketsiz vaziyette yattığını ve sağ kanadının kırık olmasından dolayı uçamadığı belirterek yetkililere teslim etti. Yetkililer yaralı kartalın aldığı bir darbe sonrası kanadının kırılmış olduğunu öğrenilirken veteriner hekimler yaralı kartalı tedavi altına alarak inceleme altına aldı.
Yaralı kartalı bulan Yusuf Akbel ise kartalı hiç ellemeden direk arabasına koyarak Niğde Doğa Koruma ve Milli parklar Şube müdürlüğü ekiplerine teslim ettim. Onlarda biz insanlar gibi birer canlı varlıktır. Benim yerimde kim olsa aynısını yapardı” dedi.

Niğde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Turgut Koçak ise bu tür durumlarda vatandaşların bulduğu yaralı bütün hayvanları kendilerine ulaştırabileceklerini ve buraya getirilen hayvanların tedavisi ve bakımını tamamen Şube Müdürlüğünün üstlendiğini belirtti.

loading...
Etiketler : Yolda - Yaralı - Bulunan - Kartal - Koruma - Altına - Alındı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE