Yönel Rabbine Ey Nefsim
Tuğba Doğan
.

Yönel Rabbine ey nefsim.

Aklınla, kalbinle, iradenle, tüm benliğinle yönel sahibine.

Unut bütün kederlerini. Unut yalnızlığını, sıkıntılarını. Senin yaptığın fedakarlıklara karşı unut sana yapılan vefasızlıkları. Arındır kendini dünyanın samimiyetsiz samimiyetinden. Rabbinin yoktan var ettiği aciz bir varlıksın sen. Unut şanını, şöhretini, makamını, mevkini. Unut  bugüne kadar aldığın tebrikleri, nefsini kibirlendiren alkışları,başarıları,takdirleri.

Acziyetinin farkındalığını yaşa şimdi. Varlığının bile düşünülemeyeceği  bir haldeyken yoktan var edildin sen. Rabbinin ‘’Ol!’’  demesi  yetiverdi birden. Bir kapı açıldı yedi kat semaların bağrında. Ve bir yolculuk başladı yokluktan varlığa. En değerli varlık kıldı Rabbin seni. Kendine (c.c) kul, Hz. Muhammed’e  ümmet  olabilmeyi, yaratılışın gereği gönlüne de imanı bahşetti. Yüreğine teslimiyeti yerleştirdi Rabbin. O’na dayan, O’na güven, O’na yönel istedi. Rabbin için diren, mücadele et , sabret ve teslim ol.

Dünyada senin olanlar (!) bırak dünyada kalsın. Koy hepsini bir kenara, vazgeç sana ait  gibi görünenlerden. İhtişamına kapılıp sahip olduğun her şeyden vazgeç. Ailenden, dostlarından, en sevdiklerinden vazgeç şimdi.  Herkes gibi  sende yalnız yaratıldın. Ve Rabbine dönüşün yine yalnız olacak. Ne ailen, ne arkadaşların, ne şanın, ne de şöhretin…  Hiç kimse, hiçbir şey  yanında olmayacak. 

Bir kapı açılacak yedi kat toprağın altında. Gün ölmek üzereyken   güneşi sessizce yanına alan Rabbin ve durulmaya yüz tutan karanlığın ardında ayı ve yıldızları perdeleyip gizleyen bir kudret…

İşte son vaktin de  ölmek üzere.  Toprak seni bağrına basmak üzere ey nefsim!  Yeni bir yolculuk başlıyor şimdi Rabbine.

Yokluktan varlığa, varlıktan sonsuzluğa  bir yolculuk…

Ve şimdi tüm benliğinle;

O’na dayan. O’na güven. O’na yönel.

O’na teslim ol ey nefsim… 

27-04-2016 11:15
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde Belediye Başkanı Kim Olsun?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE