2015 YILI KÖYDES PROJESİ ÖDENEĞİNDEN NİĞDE’MİZE 3,6 MİLYON TL AYRILDI

10-02-2015
Ak Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan KAVAKLIOĞLU ve Ömer SELVİ yaptıkları yazılı açıklamada; 2015 yılı KÖYDES Projesi ödeneklerinin il bazlı dağılımının İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını hatırlatarak, Niğde'ye de 3 milyon 616 bin 770 ödenek ayrıldığını söyledi.

.

Ak Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan KAVAKLIOĞLU ve Ömer SELVİ yaptıkları yazılı açıklamada; 2015 yılı KÖYDES Projesi ödeneklerinin il bazlı dağılımının İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını hatırlatarak,  Niğde'ye de 3 milyon 616 bin 770 ödenek ayrıldığını söyledi.
 
2005 yılından bu yana başarıyla uygulan bir proje olan 'KÖYDES' yani 'Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesinin' ülkemiz ve ilimizdeki uygulamalarına değinen Ak Parti Milletvekilleri, KÖYDES’in Köylerin Kalkınma Hamlesi olduğunu söyledi.
 
2005 yılında başlatılan bu hamle ile içme suyu sıkıntısı yaşanan köyler başta olmak üzere tüm köylerin desteklendiğini ve köylerin altyapılarının tamamlandığını belirten Milletvekilleri , KÖYDES projesi kapsamında içme suyu işlerininin yanısıra kanalizasyon, küçük ölçekli sulama ve yol hizmetlerinin de  köylüye sunulduğuna değindi.
 
Uygulanan projenin Niğde ayağına baktığımızda ise iftihar tablosu görmekteyiz diyen Milletvekilleri Kavaklıoğlu ve Selvi,  başarılı bir şekilde ödeneği yöneten üst yönetim ve il özel idaresi 2005 yılından bu yana köyümüzde gerek içme suyu gerekse kanalizasyon anlamında hiçbir eksik bırakmamıştır ifadelerini kullandı.
 
2010’lu yıllara geldiğimizde ise KÖYDES ödeneğini standart geliştirmeye yönlendiren idaremiz yol standardını yükseltmeye yönelik çalışmalar yürütmüştür diyen Ak Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi , Parke kaplama işine ağırlık veren Niğde İl Özel İdaresinin köylerin bu yöndeki ihtiyaçlarını karşıladığını, 2015 yılı ödeneği ile birlikte köyleride ihtiyaç duyulan tüm alanların kilitli parke ile kaplanacağını ifade etti.
 
 
loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları ( 2 Yorum )
  • Muhsin tarafından 2015-02-10 16:35:07 tarihinde yazıldı.
    Özellikle son zamanlarda Alpaslan bey üzerine oynayan Selamoğluna çalışmaları duyurmak lazım. Birilerinin sırtına basarak bir yere varılamayacağını, kirli siyaseti yapan vekil seçilse hizmetmi yapar yaa

  • yasin tarafından 2015-02-10 13:14:31 tarihinde yazıldı.
    Köyler ihya oluyor. Belde belediyeler kapağında daha güzel olacak

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE