Dr. Akdoğan’ın Kadınlar Günü mesajı

07-03-2015
AK Parti Niğde Milletvekili Aday Adayı Dr. Doğan Akdoğan, sağlıklı bir toplumun ön şartının, kadınların eğitimli, bilgili ve bilinçli olmasından geçtiğini söyledi.

.

AK Parti Niğde Milletvekili Aday Adayı Dr. Doğan Akdoğan, sağlıklı bir toplumun ön şartının, kadınların eğitimli, bilgili ve bilinçli olmasından geçtiğini söyledi.

Niğde Milletvekili Aday Adayı Dr. Doğan Akdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, kadın haklarının önemsenmesinin ve kadın haklarına verilen değerin insan haklarının ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı.

Dr. Doğan Akdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların kalkınma ve huzurlu yaşam arzularını dile getirdikleri bir gün olarak kutlandığına işaret ederek, “Kadınlarımızın eğitimli ve bilinçli olması, sağlıklı toplumun ön şartlarından biridir. Gelişen toplumların en önemli kazanımlarından biride, kadınların ekonomik ve siyasi hayatın içinde yer almasıdır. Ülkemizde de son yıllarda uygulanan sosyal politikalarla, kadınlarımızın eğitimli, bilinçli olması için atılan adımlar, kadınlara verilen değerin bir göstergesi olarak nitelendirilebilir. Peygamber efendimizin ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ sözü, kadınlarımıza verilmesi gereken değer ve önem açısından bizlere ışık tutmaktadır. Bu vesileyle Dünya Kadınlar Gününü Kutlar, toplumumuzun kadınlar konusunda daha hassas olmalarını dilerim.”

 

loading...
Etiketler : Dr. - Akdoğan’ın - Kadınlar - Günü - mesajı - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE