Dünya Artık Küçülen Bir Köy Gibi

18-02-2015
KOSGEB Niğde Hizmet Merkezi Müdürlüğü, dün OSB salonunda girişimcilere destekler hakkında bir toplantı düzenledi.

.

KOSGEB Niğde Hizmet Merkezi Müdürlüğü, dün OSB  salonunda girişimcilere destekler hakkında bir toplantı düzenledi.
 
Gerçekleştirilen toplantıya  Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, NESOB Başkanı Erdoğan Aykin yanı sıra  birçok Niğdeli girişimci katıldı.
 
ARTIK SINIR YOK
 
KOSGEB Niğde Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Haşim Karaman, girişimcilere  konuşurken artık hiçbirşey ticareti engellemiyor ve dünya gittikçe küçülen bir köy haline geliyor dedi ve şunları dile getirdi; “ Bugün artık ticaretin bir sınırı kalmadı. Hiçbir şey ticareti engelleyemiyor, internet mecrasının daha da gelişmiş olması sınır diye birey bırakmıyor. Bugün Türkiye’den Dünya’nın bir ucuna internet aracılığıyla istediğiniz şey posta ve kargo yoluyla 2 günde gelebiliyor. Artık insanlar bulundukları yere mahkum değil. İnternetten kredi kartı ile Çin’den veya dünyanın başka bir ülkesinden bir tıkla geliyor. Bu rekabet ortamına hiçbir iş yerimiz kayıtsız kalamaz. Etkilenmiyor gibi görüyoruz ama bugün köy bakkalı bile rekabetten etkileniyor. Yok olmaya göz mü yumacağız yoksa yeni bir silkinişle ayağa mı kalkacağız. Tercihimiz direnmeye yeniden ayağa kalkmaktan yana ise Amerika’yı keşfetmeye gerek yok. Bir araya geleceğiz, kurumsallaşacağız, markalaşacağız” dedi.
 
KÜÇÜK İŞLETMELERİ  BİRARAYA GETİRMEK HEDEFİMİZ
 
Karaman; “KOSGEB olarak ülkede KOBİ’lerin etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak, teknolojik gelişmelere süratle uymalarını sağlamak, küçük işletmeleri iş birliği güç birliği ile bir araya getirmek tek hedefimizdir. KOBİ destek proje programımızın amacı ise küçük ve orta ölçekli işletmelerinde proje kültürünün oluşturulması, ükle ekonomisine katkı sağlamak için hazırlayacağı projeleri desteklemektir. Genel desteklerimizden girişimcilik desteklerimizden yılın her zamanı istifade edebilirsiniz” dedi.
loading...
Etiketler : Dünya - Artık - Küçülen - Bir - Köy - Gibi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE