Eğitime siyaset müdahale ederse!
Mustafa Beyaz
.

 

Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru ile  Bor Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi matematik öğretmeni Adem Korkmaz arasında yaşanan darp olayı giderek büyüyor. Büyümesinin altında yatan sebeplerden en büyüğü ise konuya siyasilerin dahil olması!

Türk Eğitim Sen, Eğitim iş başta olmak üzere Türk Sağlık Sen,  Aktif Eğitimciler Sendikası, Eğitim Sen ve SES gibi sendikalar ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi , Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi, CHP Niğde milletvekili Doğan Şafak  konuya dahil oldu. Eğitimde yaşanan bu sorunun uygun şekilde çözülmesi için konuya müdahil olması gereken siyasetçiler, aradaki gerginliğin tırmanmasına, olayları daha vahim boyuta ulaşmasına yol açtılar. Eylemleri artırmaları, öğrencileride büyük ölçüde etkilemeye başladı. Daha da vahim olanı ise, Bor Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri örgütlenerek, ellerine pankart verilerek öğretmene destek adı altına eyleme katılmalarını teşvik etmeleri ve eğitimi laşkalaşmaya doğru yönlendirmeleri oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Matematik öğretmeni Adem Korkmaz arasındaki sorunun çözümünün , eğitime yakışan bir platform oluşturarak çözülmesi yerine, siyasilerin müdahale etmesi ve öğrencilerileri de örgütleyerek  eğitim dışında bir protesto gösterisi yapmaya yönlendirmeleri aslında siyasiler ve stk’ların amacının bu sorunu çözmekten çok, fırsat bu fırsat deyip hükümet aleyhine doğru giden bir yolun önünü açmak.  Eğitimde öğrencileri bu olaya alet etmenin ne eğitime, ne öğrencilere bir faydası yok iken buradan asıl nemalananların, sanki mazlumun yanında yer alıyormuş gibi gösterip aslında amaçlarının başka olduğunu ortaya koymaktadır.

Bu olayın kazananı YOKTUR

Kaybedeni ÇOKTUR

En çok kaybeden ise, eğitim sıralarında öğrenim görmesi gereken öğrenciler olmuştur.

Siyasiler ve STK’la bu büyük yanlışı görüp olayın sükunete ermesi için gerekli adımları atarlar umarım.

14-04-2015 00:56
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • sel tarafından 2015-04-14 4:21:58 tarihinde yazıldı.
    Olay siyasilestirilmiyor sadece mazlum olanın madur olmaması için mücadele ediliyor. Bu açıklamaya memursen de davet edildi. ama maalesef saru sendika ya bizdenain yada olma diyor. Bu eğitimci arkadaşın çalışkanlığı ortada. İl müdürlüğü ve mülki amirler bu öğretmenin okulundaki calismalarina ve bu ogretmenin emeğini kesinlikle araştırmacılar. CÇamur atmamali eğitimdeki lackaliklari hak arayan öğrencilerde değil iş başındaki sendikalı, yumruk atan mudjrlerde aramalim

Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE