İŞKUR Niğde'de 1000 Kişiyi İşe Alacak

10-03-2015
İş-Kur Niğde İl Müdürü Mustafa Toköz, Niğde'de Toplum Yararına Program kapsamında 6 aylığına fidan dikimi ve bakımı projesinde çalışacak bin kişi alınacağını duyurdu.

.

İş-Kur Niğde İl Müdürü Mustafa Toköz, Niğde'de Toplum Yararına Program kapsamında 6 aylığına fidan dikimi ve bakımı projesinde çalışacak bin  kişi alınacağını duyurdu.
 
Toköz, vatandaşların  başvuru tarihleri arasında İş-Kur İl Müdürlüğüne  gelerek  İş ve Meslek Danışmanına ilgili program için başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan İş-Kur Müdürü Toköz: "Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Toplum Yararına Program kapsamında 120 bin işçi istihdam edecektir. Bu kapsamda ilimize 6 aylığına fidan dikimi ve bakımı projesinde çalışacak 1000 kişi alınacaktır. Alım ilanına yakın zamanda çıkacağız. Vatandaşlarımız başvuru tarihleri arasında Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne gelerek ilgili İş ve Meslek Danışmanına ilgili program için başvuru yapması gerekmektedir. Burada önemli bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Vatandaşlarımız İŞKUR’a benim zaten kaydım var diyorlar. İŞKUR’a kaydı olan vatandaşlarımızın da öncelikle ilgili tarihlerde Kuruma gelerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurulardan daha sonra mülakat günleri olacak. Mülakat günlerini başvuru yaptıkları esnada öğrenebilirler. Genelgemiz gereği başvuru tarihlerinde Kuruma gelerek fidan dikimi ve bakımı programına başvuru yapmayanlar ve başvuru yaptığı halde mülakata katılmayan kişiler otomatik olarak elenmiş sayılırlar" dedi.
 
BAŞVURU ŞARTLARI VE ÖNCELİK HAKLARINA SAHİP OLANLAR
 
Toköz, programa başvuru şartları ve programa katılmada öncelik hakkına sahip olanları ise şu şekilde sıraladı: "Kuruma kayıtlı işsiz olmak. 18 yaş üstü olmak. Aktif SSK’lı olmamak(Başvuru yaptığı gün itibari ile çalışmıyor olmak). Aktif BAĞ-KUR’lu Olmamak (borçlu dahi olsa tarım sigortalı, isteğe bağlı veya zorunlu BAĞ-KUR’lu olmamak). emekli olmamak. dul yetim maaşı almamak. Öğrenci olmamak. İŞKUR Kurslarına katılanlar için son yaralanma süresinden 6 ay süre geçmiş olmak. Son Katıldığı TYP İçin son yaralanma süresinden 3 ay süre geçmiş olmak.
 
TYP katılımcı seçiminde öncelikliler ise: "engelli, eski hükümlü, terörle mücadele yaralananlar, kadınlar ve  35 yaş üstü bireyler.  Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için başvuru esnasında bu hususlara dikkat etmeleri ve bu tarz öncelik hakkına sahip olan vatandaşlarımızın başvuru yaptığı personelimize durumunu bildirmesi gerektiğini önemle belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu. .
 
Haber: Yeni Yıldız Gazetesi
loading...
Etiketler : İŞKUR - Niğde'de - 1000 - Kişiyi - İşe - Alacak -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları ( 4 Yorum )
 • eyvaz bayram tarafından 2017-02-11 22:34:02 tarihinde yazıldı.
  ben aşda calışmak ıstıyurum agcasar köyu

 • ismail tarafından 2016-06-18 18:41:56 tarihinde yazıldı.
  Nezaman alım lar varimis

 • serdal atlı tarafından 2015-10-05 9:44:35 tarihinde yazıldı.
  bahçeli beledıyesı

 • rasim sayın tarafından 2015-03-11 10:27:35 tarihinde yazıldı.
  torpıl kokuyor gene ? anlayan anladımı!

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE