İstihdam ve Meslek Edindirme Projelerine 2,5 Milyon TL Hibe

27-03-2015
Ak parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu İstihdam ve Meslek Edindirme Projelerine 2,5 milyon TL hibe desteği sağlanacağını ifade etti.

.

Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu İstihdam ve Meslek Edindirme Projelerine 2,5 milyon TL hibe desteği sağlanacağını ifade etti.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kavaklıoğlu;

''2 yıl önce Kalkınma Bakanlığı nezdinde girişimlerimizle ilimizin faydalanacağı bir hibe kaynağı imkânı olarak uygulanmaya başlayan Sosyal Destek Programına (SODES) bu yıl 2,5 Milyon TL’lik bütçe sağlanacak.

Özellikle istihdam ve meslek edindirmeye yönelik projelere önemli destekler getiren SODES, beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasına etkili katkılar sağlayacak. Valilik bünyesinde kurulan SODES Bürosu projeler için teklif çağrısına çıkmıştır. 13 Mart–15 Nisan 2015 tarihleri arasında istihdam, sosyal içerme, kurumsal kapasite geliştirme ve kültür-sanat alanlarında proje başvuruları gerçekleştirilebilecektir. İlimizde gerek kamu kurumlarının gerekse STK'ların bu proje ile ilgili bilgilenmeleri ve teklif çağrısına azami başvuruyla katılmaları yegâne isteğimizdir. Memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum'' dedi

loading...
Etiketler : İstihdam - ve - Meslek - Edindirme - Projelerine - 2 - 5 - Milyon - TL - Hibe -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE