Kadın Kadına Projesi

26-11-2014
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca sürdürülmekte olan Gönül Elçileri Projesinin ilgili ayağını oluşturan proje kadının bilinçlendirilmesi ve istihdamına yönelik çalışmalar yapmaya yönelik.

.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca sürdürülmekte olan Gönül Elçileri Projesinin ilgili ayağını oluşturan proje kadının bilinçlendirilmesi ve istihdamına yönelik çalışmalar yapmaya yönelik.
 
Projenin amacı nüfus olarak çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Altunhisar, köy ve kasabalarında yaşayan kadınların kamu kurumlarındaki iş ve işlemlerinin nasıl yapılması konusunda bilgilendirmek, gelişen ve değişen yaşamda kadınlara rehberlik etmek, kamu kurumlarındaki görevli personelin vatandaşların bilgi düzeylerinin yetersizliği nedeniyle çok sıkıntı yaşadıkları, bu sorunların çözüm arayışı gibi konularda bilgi alışverişinde bulunmak ve ülkemiz genelinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca sürdürülmekte olan Gönül Elçileri Projesinin ilgili ayağını oluşturan kadının bilinçlendirilmesi ve istihdamına yönelik çalışmalar yapmaya yöneliktir.
 
  Projede görev alan görevlilerin kurumlarda çalışan (kadın rehber öğretmen,kadın astsubay,ebe,kadın polis,kadın kur’an kursu öğreticisi,sosyal yardımlaşma vakfından kadın görevli) bayanlardan oluşması nedeniyle orjinaldir. Ayrıca projedeki görevliler; Aile içi iletişim,Kadına yönelik şiddetin önlenmesi,Erken evlilik ve zararları,Sosyal yardımların özellikleri,Genel kadın sağlığı, Dinimizde kadınların değeri ve durumu gibi güncel konuları da işliyor
 
Görevli  ekiplerin belirlenen bir takvime göre merkez köy ve kasabalarda, ekiplerle birlikte her biri tarafından iki defa sunum gerçekleştiriliyor. Proje Kasım ve Aralık aylarında yapılacak ve değerlendirmeler Ocak ayında olacak.
 
 
loading...
Etiketler : Kadın - Kadına - Projesi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE