Karantina İhlali Sayısı 10'a Yükseldi

24-09-2020
.

.

Niğde'de geçtiğimiz gün koronavirüs karantinasını ihlal ettiği tespit edilen 5 kişi, KYK öğrenci yurtlarına yerleştirilmesinin ardından dün ise 5 kişi daha karantina kurallarını ihlal etmesi neticesinde yurtlara yerleştirildi. Niğde’de karantina kurullarını ihlal edenlerin sayısı 10’a yükseldi.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde 5 kişiye, karantinayı ihlal ettikleri gerekçesiyle de 900’er  lira idari para cezası kesilmişti dün ise Öğrenci yurtlarına yerleştirilen şahıslara karantinayı ihlal ettikleri gerekçesiyle de 900'er lira idari para cezası kesildi.

10 kişi Niğde Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Ömer Halisdemir Öğrenci Yurdu'nda 14 gün süre ile karantinaya alındı. Yurtlarda kalma süreleri boyunca da oluşacak olan konaklama, yemek masrafları olan 120 TL kendilerinden tahsil edileceği bildirildi. Öte yandan karantinayı ihlal ederek diğer vatandaşların hayatını tehlikeye sokmalarından dolayı Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi gereğince haklarında 2 yıla kadar cezalandırılması istemiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

loading...
Etiketler : Karantina - İhlali - Sayısı - 10'a - Yükseldi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE