Niğde'de Karla Mücadele Sürüyor

19-02-2015
Niğde'de Salı akşamı başlayan kar yağışı , Çarşamba günü etkisini iyice artırarak Niğde'nin her tarafını beyaza bürüdü.

.

Niğde'de Salı akşamı başlayan kar yağışı , Çarşamba günü etkisini iyice artırarak Niğde'nin her tarafını beyaza bürüdü.
 
Yoğun kar yağışı sebebiyle köy yolları ulaşıma kapandı ve Niğde İl Özel İdare bünyesinde oluşturulan Karla mücadele ekibi kapanan yolları açmak için 24 esasına göre çalışmalarını sürdürüyor.
 
Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin; ''Son bir kaç gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 131 köyümüzün tüm yollarının kar nedeniyle kapanmaması için İl Özel İdare bünyesindeki tüm araç ve personelleriyle Karla Mücadele yapılmaktadır. 
Ekiplerimiz 24 saat esasına göre hizmet vermekte ve hiçbir köyümüzde ne bir hastamız ne bir yaşlımız mağdur edilmeden istediği anda şehir merkezine ulaşması ve burada tüm hizmetlerden faydalanabilmesi sağlanmaktadır. 
İl Özel İdare bünyesi altında kurulan Karla Mücadele Ekibi 32 araç ve 71 personelden oluşmaktadır. Ekipte 9 greyder, 4 eskavatör, 2 dozer, 6 binek aracı, 4 kar bıçaklı kamyon, 3 yükleyici, 3 kazıcı yükleyici ve bir de iş makinelerine yerinde müdahale edebilecek seyyar tamir aracı bulunmaktadır. Zorlu kış şartlarına rağmen çalışmalarından dolayı Niğde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Ali Nebol nezdinde Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğündeki mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.'' dedi
loading...
Etiketler : Niğde'de - Karla - Mücadele - Sürüyor -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE