Niğde Final'den Sağlık İçin Etkinlik

28-11-2019

.

Niğde Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi etkinlik düzenledi. Sağlık için yapılan bu etkinliğin amacını yetkililer şu şekilde açıkladı:

''21-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimleri günü münasebetiyle Niğde Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi olarak önemli bir etkinliği gerçekleştirdik.

Etkinlik kapsamında Diş Hekimi Gazi BAŞKAN ve Diş Hekimi Aysun KAYADELEN okulumuz öğrencilerine ağız ve diş sağlığının korunması ile ilgili seminer gerçekleştirdiler. Seminerde öğrenciler doğru diş fırçalama yöntemlerini ve dişlerini nasıl korumaları gerektiğini öğrendiler.

Diş Hekimi Gazi BAŞKAN "Ağız ve diş sağlığının en önemli basamağı diş bakımıdır. Diş bakımının ilk şartı ise hiç şüphesiz, dişlerimizi her yemekten sonra fırçalamaktır. Bu sayede hem dişlerin parlaklığı sağlanır, ağız kokuları önlenir, hem de çürümenin önüne geçilmiş olur. Fırçalarken kullanılacak çeşitli diş macunları vardır. Herkes beğendiği macunu seçebilir; ancak, fırçalarken dikkat edilmesi gereken bir husus vardır: Birçok diş hekimleri fırçanın diş etlerine doğru değil, dışarı doğru sürülmesini tavsiye eder. Yani üst çene dişlerini fırçalarken fırça aşağıya doğru, alt çene dişlerini fırçalarken de yukarıya doğru sürülecektir. Arka dişleri temizlerken dişin çiğneme yüzeyini de iyice fırçalamaya dikkat edilmelidir. Diş bakımının en önemli şartlarından biri de sık sık bir diş hekimine görünmektir." diyerek ağız ve diş sağlığının
önemini vurguladı.

Seminerin ardından Diş Hekimleri tarafından tüm öğrencilere ağız ve diş muayenesi yapıldı. Yapılan muayenelerde diş sorunları ile ilgili uygulanması gereken tedaviler ve dişlerin korunması ile ilgili tavsiyeler hekimler tarafından öğrencilere aktarıldı. Öğrencilerin yapılan bu uygulamadan sonra Okul Müdürü Ahmet KAFA ve öğrenciler tarafından hekimlere şilt ve çiçek takdim edildi.

loading...
Etiketler : Niğde - Final'den - Sağlık - İçin - Etkinlik -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE