Niğde İl Özel İdareye 9 Milyon Ek Ödenek Daha

22-02-2015
İl Özeli İdaresi’ne gönderilen 9 milyon TL ödenek ile ilgili bir açıklamada bulunan Ak Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, ödenekle birlikte köylerin yaşam kalitesinin bir kat daha artacağını dile getirdi.

.

İl Özeli İdaresi’ne gönderilen 9 milyon TL ödenek ile ilgili bir açıklamada bulunan Ak Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi,  ödenekle birlikte köylerin yaşam kalitesinin bir kat daha artacağını dile getirdi.
 
Maliye Bakanlığı’nın 2015 yılı bütçesinden İL ÖZEL İDARELERİNİN görev ve sorumluluk alanına giren hizmetlerde kullanılmak üzere İçişleri Sayın Bakanı Efkan Ala’nın onayı ile Niğde İl Özel İdaresi’ne 9 milyon lira ödenek aktarıldı.
 
Aktarılan ödenek ile ilgili  Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi bir açıklamada bulundu. Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi konuya ilişkin yaptıkları açıklamada, İl Özel İdaresi’nin görev alanına giren hizmetlerde kullanılmak üzere 9 milyon TL ödenek geldiğini belirterek, ödenek aktarımını sağlayan başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere tüm hükümet üyelerine teşekkür etti.
 
 Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu köylerin yaşam kalitesinin hızlı bir ivmeyle yukarıya doğru gittiğini belirterek, gelen ödenekle birlikte Niğde ili köylerinin yaşam kalitesinin bir kat daha artacağını ifade etti.
 
KÖYLÜYE VERİLEN DEĞER ARTTI
 
Milletvekili Kavaklıoğlu yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Şüphesiz ki biz seçilirken bir söz vermiştik. Neydi o? ‘Halkımızın hizmetkarıyız’ demiştik. Bu prensiple çıktığımız yolda Ankara’da çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Gerek bakanlık nezdinde yürütülen projeler, gerek özel bütçeli kurumlar nezdinde ilimizi ilgilendiren projelerin takipçi olduk, bundan sonra da aynı azim ve gayret ile takipçisi olmaya devam edeceğiz.  6360 Sayılı yasa ile kapanan belediyeler ile birlikte köy sayımız 131’e çıkmıştır. Bu köylerimizin yaşam kalitesini bir kat daha artıracak yeni hizmetler yapılması için Maliye Bakanlığından ilimize 9 milyon liralık ödenek  sağlanmıştır. Hükümetimizin köye, köylüye verdiği değer her yıl katlanarak büyüye gelmektedir. İlimiz ölçeğinde konuşacak olursak;Niğde İl Özel İdaresi kendi öz bütçesinin yanısıra KOP, KÖYDES, Kalkınma Ajansı, çeşitli bakanlık kaynaklı fonlamalarla geçmiş yıllarda ikiye katlamış bu yıl da yine bu kaynaklar ve ödeneklerle ikiye – üçe katlayacaktır. Yerelde ödeneği kullanacak olan Sayın Valimiz Necmeddin Kılıç’ın başında bulunduğu İl Özel İdaresi personeline de yapacağı hizmetlerde başarılar diliyorum.Aktarılan ödeneğin köylümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum”
 
BÜYÜK İŞLER YAPILDI
 
Milletvekili Ömer Selvi ise köylerin altyapı çalışmalarından bahsederek,  Niğde ilinin altyapısını tamamlayan bir il olduğu vurgusunu yaptı. Selvi; “ “Türkiye’yi geziyoruz. Çeşitli toplantılara katılıyoruz. Ülkemizin fotoğrafını görüyoruz ve Niğde İl Özel İdaresi’nin başarısı karşısında göğsümüz bir kere daha kabarıyor. Kaynakları etkin ve verimli kullanma konusunda gayretli çalışmaları olan İl Özel İdaremiz köylerin temel altyapı sorunlarına çözümler üretmişlerdir. Sayın Valimizin önderliğinde emek veren idare çalışanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Hükümetimiz köylerin yaşam kalitesinin her geçen gün biraz daha ileriye taşıma gayretinde olmuş ve bundan sonra da olacaktır. Yapılagelen hizmetlere baktığımızda ilimizde tarımsal sulamada KOP, yol ve ulaşımda KÖYDES kaynaklarıyla büyük işler yapılmıştır. Henüz 2014 yılında parke kaplama alanında 400 bin metrekarenin üzerinde bir kilitli parke köylümüzün ayağına serilmiştir. Köylerde toplam parke kaplamamız 1 milyon metrekareyi geçmiştir. Niğde ölçeği için büyük rakamlardır. Bundan 10-12 sene evvel hayal edilebilecek hizmetler hükümetimiz döneminde hayat bulmuş ve köylümüzün takdirine sunulmuştur.Gelen  ödenek ile idaremiz kendi görev ve sorumluluk alanında önemli hizmetlere imza atacak yerindelik ilkesine bağlı kalarak önceliklerine göre bu  ödeneği yatırıma dönüştürecektir. Aktarılan ödeneğin ilimize hayırlı olmasını en kalbi duygularımla temenni ediyor ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
loading...
Etiketler : Niğde - İl - Özel - İdareye - 9 - Milyon - Ek - Ödenek - Daha -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları ( 1 Yorum )
  • Yahya tarafından 2015-02-22 22:33:30 tarihinde yazıldı.
    İl Özel idarenin hizmetleri gerçekten taktire şayan
    Vekillerle koordnasyon önemli bu hizmetlerin artması için

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE