Rektör TRT Çukurova Radyosunun Konuğu Oldu

30-03-2022
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, TRT Çukurova Radyosunun canlı yayın konuğu oldu.

.

Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu burada NİTAK (Niğde Tarım Konseyi) ile ilgili detaylı bilgileri program dinleyicileri ile paylaştı. Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarına NİTAK’ın kuruluş sürecinden bahsederek başladı. Tarım ve gıda sektörünün önemine de değinen Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, “Tarım sektörü de en az savunma sanayi kadar önemli bir hal almış durumdadır. Üniversite olarak Niğde’nin potansiyelli bir şehir olduğunun farkındayız. Bu potansiyelin dış pazara açılması için şehrin bir üst kuruluşa ihtiyacı olduğunu belirledik ve NİTAK’ı kurduk” ifadeleri ile açıklamalarını sürdürdü.

Niğde Tarım Çalıştayı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, bu çalıştay ile çözüm bekleyen bir çok konunun gündeme geldiğini söyleyerek bölgede verimliliğin artırılması çalışmaları, enerji alanındaki çalışmalar, sulama ile ilgili çalışmalar ve bu konulardaki sorunların da değerlendirildiğini aktardı. 

 Prof. Dr. Hasan Uslu ayrıca Niğde’nin destek alması için Niğde protokolü ile birlikte girişimlere başlandığını da bildirerek Niğde Tarım Konseyi’nin, aynı imkanları kullanarak Niğde’de sistematik ve doğru bir tarım politikası geliştireceğine inandığını söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının sonunda yakın bir zamanda Niğde’de Elma Çalıştayı’nın, Elma Fuarının ve Elma Festivalinin yapılacağının müjdesini verdi.

loading...
Etiketler : Rektör - TRT - Çukurova - Radyosunun - Konuğu - Oldu -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE