SELİM GÜLTEKİN'DEN 15 TEMMUZ MESAJI

15-07-2021
.

.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 15 Temmuz zaferi dolayısıyla açıklamada bulundu.

 

Millî ve manevî değerlerimizi istismar etmek isteyenlere asla fırsat vermedik, vermeyeceğiz diyen milletvekili Gültekin,“Ülkemizi ve aziz milletimizi fitneye sürüklemek isteyen istismarcılara karşı yekvücut, tek yürek olarak her zaman gerekli cevabı vermeye hazırız.” dedi.

 

Milletvekili Gültekin:“Bugün 15 Temmuz’un beşinci yıl dönümü. Tarihi şanla şerefle dolu vatanımız birçok badireler atlattı. Bunlardan en sonu da 15 Temmuz vatan hainliği oldu.  Yaşadığımız ihanetleri, saldırıları yüzyıllar geçse de asla unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz gecesi, şanlı tarihimizin en büyük destanlarından biri olarak hafızalara kazınmıştır” dedi.

 

“Bir gider bin geliriz, bizde ÖMER’ler bitmez”

O karanlık geceye yıldız gibi doğarak sabahı aydınlığa kavuşturan yiğitlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Yaşanılan hainliği gördüğü an her şehirden tek bir yürek olarak meydanlara inen ve kendisini siper eden tüm vatandaşlarımız bu destanın kahramanlarıdır. Aldığı ‘’namusumuzu koru Ömer’’ emri ile geceye güneş gibi doğan, ölümün üstüne yürürken, şerefi, onuru ve onur yürüyüşünün nasıl olduğunu bazı kendini bilmezlere gösteren, Niğde’mizin göğsüne bir yıldız takan Ömer Halisdemir’e, yine şehrimizin göğsündeki diğer yıldızları takan hemşerilerimiz Kemal Tosun’a, Varol Tosun’a, Yalçın Aran’a, Ramazan Konuş’a, Hakan Ünver’e ve vatanımız uğruna hakka yürüyen bütün şehitlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum.  Rabbim şahadetlerini kabul, peygamber efendimize de komşu olmayı nasip eylesin. Bütün gazi kardeşlerimiz ve demokrasimize sahip çıkmak için o gece; hiç düşünmeden sokağa çıkan, devamında da meydanlarda demokrasi nöbetini tutan değerli hemşerilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Rabbim ülkemizin ve milletimizin her daim yardımcısı olsun.

“ Hedeflerimize ulaşmamıza kimse engel olamayacak”

Aziz milletimiz, Malazgirt’te, Çanakkale’de, işgal edilmek istenen Anadolu topraklarında “canımı alırsınız ama vatanımı asla” diyerek dünyaya haykırdıysa, uzayıp giden 15 Temmuz gecesi de kendi selasını okutmak için meydanlara indi, boğaz köprüsüne koştu, her şehirde vatandaşlarımız birlik olup sokakları doldurdu… Ne kendisine doğrultulmuş silahlara ve tankın namlusuna, nede gökyüzünden bomba yağdıran F16’lara aldırmadı. Bu millet, çıplak elleri, cesur yürekleri, iman ve inancı ile bir destanı daha kendisi yazdı. Kutsallarımıza el uzatan namahremin elini kırdı. Bir olduğunu, diri olduğunu, tüm dünyaya yeniden gösterdi. Aziz milletimiz, o güne kadar kendi iradesine sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanımıza, ülkesine, istiklaline sahip çıkarak Türkiye’yi uçuruma sürüklemek isteyen ihanet şebekesine meydan vermemiş, hangi siyasi görüşten, hangi meslekten olursa olsun, Millet olarak adeta şaha kalkarak hainlere ve onları ileri süren ağababalarına meydan okumuştur.

15 Temmuzdan bizlerinde alması gereken dersler var. Ülkemizin her türlü tehlikeden korumak, dünyanın sayılı ekonomileri arasına sokmak, tüm coğrafyalar da mazlumlara yardım etmek için durmadan çalışmalıyız. Millet olarak istediğimiz de neleri yapabileceğimizi biliyoruz. İşte o gün önümüz de kimse duramaz. İşte bu yüzden durmayacak, geleceğimiz için sürekli çalışacağız. Yeni projeler, yeni fikirler üreteceğiz. Ülkemizin geleceği için gençlerimizin yolunu açacağız.

Bugüne kadar Türkiye'nin güçlenmesini istemeyenler, ülkemizi bölmek için her türlü girişimde bulundular ama başaramadılar. Bu kalenin dışarıdan yıkılamayacağını onlar da biliyorlar. İçerden yıkmak için de her türlü yolu deniyorlar, deneyecekler de. Asla da başaramayacaklar. Ülkemizi, aziz milletimizi bölmelerine asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Büyük ve Güçlü Türkiye’ye Engel Olamayacaklar

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye'nin yükselmesine engel olmaya kimsenin gücü yetmeyecek.  Bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemize ve Niğde'mize eserler kazandırmaya hız kesmeden devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile geçmişten günümüze büyük devletimiz ve aziz milletimiz için canından geçen aziz şehitlerimize ve dâr-ı bekâya irtihal eden kahraman gazilerimize Yüce Rabbimden rahmet diliyorum. Tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah ülkemizi her türlü felaketten ve hainlikten muhafaza eylesin” dedi.

loading...
Etiketler : SELİM - GÜLTEKİN'DEN - 15 - TEMMUZ - MESAJI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE