Trafik Eğitim Pistinde Hazırlıklar Sürüyor

23-09-2018
Trafik Eğitim Pistinde Hazırlıklar Sürüyor

.

Niğde’nin çehresini değiştirecek üç mahalleyi kapsayan Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’nin içerisinde yer alan Trafik Eğitim Pisti tamamlanmak üzere.

Öğrencilerin erken yaşlarda trafik eğitimi alması, trafik kurallarına yönelik duyarlılık ve farkındalık kazanmaları amacıyla gerçekleştirilen proje 5000 metrekare alan içerisinde faaliyet gösterecek.

Trafik eğitim pistinden 6-14 yaş arası çocuklar faydalanacak. Pistin yanında bulunan Gençlik Merkezi’nde trafik eğitiminde teorik ders alınması için 2 adet sınıf, internet salonu,  fitness salonu, sinema ve toplantı salonu, lavabo, duş, mescit, idari bina ve kantin yer alıyor.

Çocukların eğlenmeleri kadar öğrenmelerini de hedeflediklerini söyleyen Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Bu kalıcı hizmet ile birlikte çocuklarımıza temel trafik eğitimi vermeyi amaçlıyoruz. Gelecek nesillerin kentsel ve sosyal yaşantı içinde karşı karşıya kalacakları durumları küçük yaşlarda tecrübe etmeleri ve eğitim almaları için farklı uygulama alanları üretiyoruz. Bu projemizde bunlardan biri. Bu alanda biz minyatür bir kent tasarladık. Çocuklarımızın alacakları eğitim ile kendi güvenlikleri açısından oldukça verimli olacak, proje kapsamında öğrencilerin uygulamalı olarak trafik bilincini geliştirip, yaya, araç trafiği ve kazalara karşı uygulamalar yaparak, günlük hayattaki becerilerini artırmalarını sağlanmış olacağız. Bu tesise çocukları ile birlikte gelen anne ve babaların keyifli zaman geçirmeleri içinde gerekli düzenlemeleri yaptık. Pistin içinde çeşitli kısımlarında yeşil alanlar, kamelyalar ve seyir kulesi yer alıyor. Trafik eğitim pistimiz ilimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE