Ulukışlalı öğrenciler girişimci Salih Kükrek ile buluştu

17-01-2018
.

.

Ulukışla Milli Eğitim Müdürlüğü, Silikon Vadisi’ne devlet desteğiyle giden ilk Türk girişimci olma özelliği taşıyan Salih Kükrek’i ağırladı. 
Türkiye'de 7 teknoloji firması arasında bulunan SANLAB Simülasyonun sahibi Salih Kükrek, Kurtuluş Ortaokulu öğretmenlerinden Mikail Güner’in girişimleri ile öğrenciler ile buluştu. Sabah ve öğlen gerçekleşen etkinliğe yaklaşık 400 öğrenci ve 100’e yakın öğretmen katıldı.
Kükrek, Seminerde Girişimcilik tecrübelerinden ve AR-GE’nin öneminden bahsetti.
Eğlenceli konuşması ile öğrencilerle güzel sohbetler geçiren Salih Kükrek, bir öğrencinin " hiç pes etmediniz mi?, her yere düşüşte nasıl tekrar ayağa kalktınız?" sorusu üzerine, Kükrek :"Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanlığı Forsunda 17 yıldız var, bu demek oluyor ki 16 defa yükselip düşmüş bu millet, buna rağmen 17’si ile tekrar ayağa kalmış. Ben de her başarısız girişimimde buradan feyz alarak tekrardan ayağa kalktım. Tecrübe çok değerlidir. Başarısızlıklarınız olursa bu sizi üzmesin, yılmak yok. Ayağa kalkın. Türk, bu dünyada neden üreten kişi olmasın. Ben buradayım. Sizleri de bekliyorum" diyerek öğrencilere yol gösterdi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE