VALİ YILMAZ ŞİMŞEK BUĞDAY HASADINA KATILDI

09-07-2018
.

.

Altunhisar ilçesinde çiftçileri ziyaret ederek buğday tarlasında gerçekleştirilen hasada katılan Vali Yılmaz Şimşek, çiftçilerle bir süre sohbet etmesinin ardından biçerdöver kullandı.

Hasat esnasında çiftçilerle yaptığı sohbette bu yılki rekoltede artış beklendiğini belirten Vali Yılmaz Şimşek, “Geçen yılki rekolte yaklaşık 180 bin ton civarındaydı. Bu yılki rekoltemiz 100 bin ton artışla 280 bin ton civarında olacak” dedi.

Rekoltede ki artışın, bahar aylarındaki yağmur yağışının fazla olması sonucu olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz Şimşek, Niğde'de kış ve bahar aylarının yağışlı geçmesi bu yılki buğday rekoltesini artırdı. Geçen yıl ilimizde 668 bin dekar alanda 183 bin ton hasat gerçekleşirken, bu yıl 673 bin dekarda 274 bin ton ürün alınması bekleniyor.

Ümit ediyorum ki çiftçilerimiz bu yıl emeğinin karşılığını alacak; kazançlı, bereketli, hayırlı bir yıl olacak. Tüm çiftçilerimize bereketli, kazançlı bir hasat diliyorum” dedi.

Konuşmasında anız yangınlarına dikkat çeken Vali Yılmaz Şimşek, “özellikle bir sonraki yılın üretiminin etkilenmemesi adına anız yakılmaması büyük bir önem taşımaktadır. Güvenlik birimlerimiz bu konuda büyük bir hassasiyet içerisindeler. Ama en büyük hassasiyeti üreticilerimiz göstermelidir” şeklinde konuştu.

loading...
Etiketler : VALİ - YILMAZ - ŞİMŞEK - BUĞDAY - HASADINA - KATILDI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE